Eesti turu uus nutisupermaket Barbora on iga telefonikasutaja uus lemmik. Minu oma küll. Poodlemine on tehtud nii lihtsaks. Kui aus olla, siis ma ei ole nii lihtsat ja kergesti kasutatavat e-poodi enne näinudki.

Isegi mingeid kotte ja kingi mingis muus e-poes skrollides läheb vahest näpp kuskile vastu, seepeale avab telefon mingi suvalise lehe, mida sa ei tahtnud üldse avada, zuumib mingi pildi sisse, kõik on n-ö fläshis ja fäänsi-bäänsi, aga samas ebamugav kasutajale.

Ses suhtes on Barbora lollikindel ja ülilihtne ja ilma mingite eriliste lisadeta. Tahad osta, saad osta. Pilte saad küll ka suurendada, aga nad ei avane iseenesest, kui neid vaevu riivad.

Ütleme nii, et esimene kord on üsna harjumatu tellida, eriti, kui võrrelda seda minu vana number 1 valikuga – E-Maxima –, mida oli aga jällegi telefonis üliebamugav kasutada, aga arvutis jällegi lihtne ja loogiline.

 

Barbora on suhteliselt sama ülesehitusega, kõik kategooriate kaupa, ainult ava ja lisa supsti ostukorvi.

Mis mulle ei veel meeldi, aga ilmselt harjumise asi – kaalud on minu jaoks paigast ära. Näiteks tomateid ostes on seal automaatselt sees 0,1 kg. No mis kogus see on.

Vanasti oli nii hea – 0,5 kg on selline keskmine kogus, mis mulle sobib, kui rohkem vaja, saan juurde panna, aga… no saan praegugi ja panengi, aga ilmselt hakkab veel juhtuma, et mingeid asju saan vähem, kui algselt tellida tahtsin. Või siis rohkem, sest juurde lisades võib näpuga hoogu minna 😀

Barbora äpis ringi surfates said aga aru, et tegelikkuses on sulle ette antud miinimumkogused iga kaalutoote puhul ja need on läinud olulisemalt täpsemaks. Seega, võib olla tõesti on üksi elavaid inimesi, kes tahavadki vaid ühe tomati tellida ja seda nad nüüd ka saavad.

Iga uus asi toob juurde uusi võimalusi ja sunnib sind vanadest harjumustest loobuma. Barbora nutisupermarketi osas võiks öelda, et ilmselt tasub harjumiste muutmine end ära, sest üldpilt on mugav ja lihtne, osta saab nüüd ka krediitkaardiga ning kullerile kaardiga tasumisega ning ostukorvi saab koostada ükskõik millisest seadmest kordamööda.

Aga tegelikult, nii lihtne, et ajab naerma!