Tean omast käest, kui väsitav võib olla poeskäik peale pikka tööpäeva, et hankida õhtusöögiks tooraineid. Ja see pole veel kõik, sest vaja on ju mõelda ka järgmisele hommikule ja lõunale. Lisaks on sul ilmselt poes saatjaks ka lasteaiast, koolist või trennist kaasa võetud laps(ed). Võimalik , et oled saanud ka juba mõnelt pereliikmelt telefonikõne või sõnumi küsimusega: „Tsau emps! Mida me täna sööme?“.

Toit on meie igapäevane kaaslane läbi erinevate söögikordade ja kokkamine peaks olema ikka rõõmus tegevus, mitte pidev “peavalu “.

On täiesti loomulik, et mõnikord lihtsalt ei tule koheselt häid mõtteid, et mida siis täna-homme süüa teha. Nii jõuamegi ehk liiga tihti ka valmistoidu või pooltoodete letini. Tegelikult on ju hea , et alati on olemas kiire alternatiiv, aga pere-emana eelistan siiski valmistada toidu algusest lõpuni ise.

Kaasa pereliikmed

Võta endale see kasulik aeg järgneva nädala menüü planeerimiseks või veel parem – kaasa ka pereliikmed selle koostamise protsessi.

Arutage koos, millist toitu keegi soovib, sest see rikastab samas ka teie nädalamenüüd. Lõpliku otsuse tegemine nõuab vahel ilmselt ka kompromissideni jõudmist, juhul, kui pereliikmete maitsed on väga erinevad.

Aga vastutus valiku osas pole siis üksi pereemal/ -isal. Mina oma peres nii ka tegin – mõtlesime ühiselt välja menüüd, käisime koos poes (täna on võimalus hoopis e-poe teenust kasutada) ja sageli ka kokkasime koos.

Tore, kui sellest kujuneb traditsioon ja usun, et see harjumus on abiks ka minu nüüdseks juba iseseisvat elu alustanud poegadele.

Sööd tasakaalustatult! Allikas: Toitumine.ee (Tervise Arengu Instituut)

Selliselt ette planeerides on su nädal oluliselt stressivabam. Igapäevaselt poes käimiseks kulunud aja saad hoopis investeerida mõnda enda hobisse, mis on ehk soikugi jäänud, või veeta koos perega.

Lisaks ajalisele kokkuhoiule jääb ära ka nii mõnigi emotsiooniost ehk tarbimine muutub oluliselt mõistlikumaks.

Samuti on läbimõeldud menüüga ostukorv üldiselt ka rohkem tasakaalus ninga koosneb päriselt vajalikest toorainetest.

  • Koostasin just Sulle mõeldes soovitusliku nädala õhtusöökide näidismenüü ja ostunimekirja Barbora e-poes.