Eelmises postituses kirjutasin sellest, kui oluline on pereema jaoks nädala toidukordade planeerimine. Sama kehtib ka  kontorilõunate puhul. Mõnikord  on päev kiire , töökohalt välja sööma minekuks ei jätku aega ja nii jääbki alatasa lõuna üldse vahele.

Igal pool ei ole ka lähedal lõunatamiseks sobivaid  toidukohti või on pakutav valik ja maitsed end ära ammendanud.

Ja mis seal salata, iga päev väljas lõunal käimine  ei mõju hästi ka sinu  rahakotile.

Lõunat sööma aga peab, sest ega tühja kõhuga mõte ikka hästi ei töötagi. Tuleb väsimuse  tunne ja siis haarame sageli mõne liigse kohvi ja/või magusa ampsu järele endalegi märkamatult.

Nii mõneski töökohas on traditsioon, et meeskonnale tellitakse kord või kaks nädalas toit kontorisse. Käin ka ise kolmes toredas firmas oma toiduga inimesi rõõmustamas. Töönädalas on ju aga veel mitu lõunat, mille eest on vaja ise hoolitseda.

Valikuid on tegelikult palju

Paljudes kontorites on korralikud kööginurgad, kus saab hästi kodunt kaasa võetud toitu soovi korral soojendada. Kui seda võimalust aga pole, saab kaasa valmistada toidu, mis maitseb hästi ka külmalt.

Näiteks toitvad kuid samas kerged ja tervislikud salatid riisinuudlite, köögiviljade ja liha või kalaga. Taimetoidu eelistajad saavad sama salati valmistada nt seentega või kaunviljade ja pähklitega.

Ka erinevate täidistega tortillad ja wrapid on head kaasa võtmiseks. Täida neid siis vürtsika kanaliha, rohelise salati ja fetajuustuga või hoopis peenete grillvorstide, vürtsika salsakastme ja kergelt laimimahlas marineeritud  köögiviljadega.

Kui on olemas soojendamise võimalus, siis on menüüvalik oluliselt suurem ja saad endale kontorisse või mujale tööle kaasa kokata ka suppe, ahjuvorme, pastatoite ja muud maitsvat, aga tervislikku ning rahakotisõbralikku.

Ära snäkke unusta!

Tomat sobib nii einesse kui ka vahepalaks!

Võta kindlasti kaasa ka vahepeal ampsamiseks näiteks puu- ja köögivilju, pähkleid, smuutit, müslibatoone jms, siis on ajul kogu tööpäeva vältel piisavalt kütust.

Planeeri oma kontorilõunad ette, koosta nädala ostunimekiri ja hangi toorained endale meelepärasel viisil ise poes käies või kasuta mugavat e-poe teenust. Söögi valmistamine pole nii aeganõudev, kui võiks arvata.

Eriti, kui sul on olemas plaan, mida kokata. Siis see on juba pool võitu. Igapäevase ostukäruga poes tiirutamise asemel jääb sulle kindlasti alles üks tunnike, et valmistada just seda, mida su hing ihkab ja keha vajab. Ja sul on, mida järgmise päeva lõunal nautida. Sinu enda hoole ja armastusega tehtud toit maitseb ju nii hästi 🙂

Et sul veidi lihtsam oleks, siis koostasin just Sulle mõeldes soovitusliku nädala kontorilõunate  näidismenüü ja ostunimekirja Barbora e-poes.