Esmapilgul võib ju arvata, et äkki ikka on liigne luksus endale kokk koju kutsuda. Pikemalt järele mõeldes aga on see ju täiesti mõistlik mõte , kas pole? Igapäevaselt ise pere maitsemeelte eest hoolitsemine on suur töö, lisaks satuvad vahel kindlasti külla veel ka sõbrad ja sugulased.

Tundub ju tegelikult üsna loogiline, et pereema või -isa võiks võtta endale ükskord vaba päeva.  Näiteks torumehe või korstnapühkija kutsumine on täiesti loomulik, miks mitte siis koka abi samuti kasutada?

NB! Ostes kuni 27. novembrini 2018 Barborast vähemalt 50 € eest ja registreerides oma ostu pereliikmete arvule vastava 1 € sooduskoodiga, osaled ka “Kokk tuleb koju!” õhtusöögi loosimises vahemikus 28. november – 2. detsember 2018.

Köögis rahmimise asemel saad suhelda külalistega

Koos kokata on ju oluliselt toredam, kui üksi pliidi või grilli ääres higistada. Ehk on ka sinul mõnikord juhtunud nii, et hoolega peoettevalmistusi tehes oled selleks ajaks, kui külalised tulevad, juba omadega üsna läbi.

Usun, et sul poleks midagi selle vastu, kui saaksid kogu peo aja külaliste seltskonda nautida ja kokk toimetab hoole ja armastusega sinu eest. Ja kui muidu on enne peo algust alati liiga kiire, siis nüüd saad sina end hoopis „üles lüüa“ ja särades külalisi vastu võtta, sellel ajal, kui kokk köögis toidule viimast lihvi annab.

Koka puudutus loob õhtule lisaväärtust

Enda kogemuste põhjal saan öelda, et kõik pered, kelle juures olen kokkamas käinud, on olnud väga rahul oma otsusega mind kutsuda. Olgu siis veidi suurem ja tähtsam sündmus või mõnus väike ajaveetmine sõpruskonnaga.

Kõik toidusoovid ja detailid saab eelnevalt koos läbi arutatud, sest sina võõrustajana tunned ju oma külaliste maitseeelistusi ja vajadusi kõige paremini.

Nii pererahva kui minu jaoks on väga oluline, et igaüks leiaks toidulaualt endale meelepärast. Kindlasti on tähtsal kohal laste eelistused, sest keegi ei taha ju pärast kuulda, et muidu oli tore, aga süüa polnud midagi. Kutsudes koka, saad nautida restorani oma kodus ja enda lemmiktoorainetest ja -toitudest menüü koostades.

Üks klient ütles, et ta on terve elu tähtpäevadel alati ise oma perele ja külalistele laua katnud ja otsustas, et ükskord ta soovib olla ka lihtsalt proua. Teine klient rääkis, et koka kohalolek ja „isiklik puudutus“ andis tema ja ta külaliste jaoks  toitudele  erilise maitse ja väärtuse.

Järgmisel peol eristu!

Kokkamine on üldse tore seltskondlik tegevus ja inimestele meeldib toidust ning selle valmistamisest ka palju rääkida. Ega siis niisama öelda, et köök on kodu süda.

Ühel suvisel aiapeol magustoitu valmistades olin ühtäkki ümbritsetud toiduhuvilistest lastest, kes tahtsid väga abistada. Nii nad siis saidki kõik ise serveerimises kaasa lüüa ja oma kätetööd uhke tundega külalistele serveerida.

Kokk sinu kodus on täiesti ok nähtus, selline tore „kodukäija“. Tänu temale võid saada mõne toreda nipi edaspidiseks kasutamiseks. Lisaks säästad sina oma energiat ja kokk saab vahetu tagasiside ja hea energia.

Võin kinnitada, et kui sa kutsud koka endale koju, siis sa pole ainuke. Teisi selliseid on veel! Aga sa oled siiski piisavalt eriline ja eristuda ongi tore. Kohtumiseni Sinu juures!