Kuna ma polnud eluski varem torti küpsetanud, siis abistajaks oli mu neljajalgne sõber, kelle uudishimulik energia mulle köögis non-stop seltsi ja tuge pakkus : ) Koogi nimi on arusaadavatel põhjustel Tõmmu!

Vaja läheb, absoluutset muidugi, Vilma juubeli tordipulbit. Vahemärkusena: issand kui geniaalne toode – isegi minusugune saamatu saab niimoodi hakkama millegi söödava valmistamisega : )

 

Tõesti, suurt tööd ja vaeva ei olnudki. Pulber taignaks segada, vormi ja sutsti ahju, volaa!

Ning kui tordipõhi maha jahtus, lõikasin selle pooleks ning tilgutasin neid barbarissi kommi siirupiga. Sulatasin vees barbarissi lutsukaid, mille Barbora kuller mulle poenimekirja järgi kenasti koju tõi : ).

Siinkohal kulleritele küll minu soojad tänusõnad. Väga tublid olete! Kui mul võimalusi oleks, saadaksin teid peale rasket töönädalat kuhugile laadima. Spa : )? Minu liigeseid ja lihaseid olete küll usinasti säästnud ; ) Aitäh selle eest.

Igatahes:

Veel on vaja želatiini, et valmistada tordile tarretise kiht ning tarretise kate ning külmikus leiduvaid marju või moosi. Mina panin 150g arooniaid ja 225g mustsõstra moosi.

Aga tõesti neid võib asendada ükskõik millise teise moosi või marjaga ja seda täpselt teie enda äranägemise ja maitse järgi. Umbes nagu lasjanet saab teha pea kõigest, mida külmikus leidub… mis siis, et see on näide soolasest maailmast.

Želatiinist, marjadest ja moosist tuli kaks tarretise kihti. Tarretise jaoks läks 36 spl vett ja 2,5 spl želatiini. Kui želatiin ära sulanud, siis valasingi sinna sisse kogu moosi ja arooniad. Siis vops külmikusse. Tarrendamine võttis aega vaid tunnikese.

Vot ja siis ladusingi Vilma tordipulbri põhjad tarretise põhjadega kihiti nagu vanaema kunagi ladus kilud purki : )  Ja kahe kihi vahele määrisin veel mahlakuse saamiseks 250g šokolaadipudingit.

Volaa, valmis : ) Kes soovib, võib muidugi uhada servadesse vahukoort või pigistada kihtide vahele kohupiimakreemi. Võimalusi on lõ-pu-tult (õhinas võhik kõneleb, mhmh ;)!

No ja ongi kogu moos. Tort sai valmis ja nagu pildilt näha, siis Tõmmut imetles ka mu neljajalgne sõber 🙂 Andke siis andeks, kui me esimene tort ei näe piisavalt suursugune välja. Küllap harjutamine ja Vilma juubeli tordipulber teeb minugi kord meistriks 😉 Andke meile veel natukene aega : )

 

Tervitavad,

amatöör Reelika ja tema neljajalgne sõber